1
258
Simona Halep - Kiki Bertens Live Online

HALEP-BERTENS LIVE WTA ROMA 2017. Vezi ONLINE STREAM partida din 20 mai 2017

Simona Halep și Kiki Bertens se întâlnesc sâmbătă, 20 mai, în semifinalele turneului WTA Roma 2017, și vor fi live pe Digi24 și Digi Sport 2, de la ora 13.00. Partida se va desfășura pe terenul central de la Foro Italico din Roma.

Simona Halep, locul 4 WTA, a trecut în sferturile de finală de Anett Kontaveit din Estonia (loc 68 WTA), în două seturi, scor 6-2, 6-4. Meciul cu estona a durat o oră și 21 de minute.

Kiki Bertens din Olanda, locul 20 WTA, a învins-o în semifinale pe rusoaica Daria Gavrilova (loc 33 WTA), scor 6-3, 6-3. Jucătoarea din Rusia a trecut în  primul tur al turneului de la Roma de Monica Niculescu.

Meciul Halep-Bertens poate fi urmărit live online stream AICI, AICI, AICI sau AICI.